🇵🇱 У Польщі ліквідували хакерське угруповання, що викрало мільйони у криптовалюті

Центральне кібербюро поліції Польщі за підтримки ФБР та Служби внутрішньої безпеки США затримало чотирьох учасників організованого злочинного угруповання, які здійснювали атаки типу SIM-swapping. Використовуючи спеціалізоване ПЗ та методи соціальної інженерії, зловмисники отримували несанкціонований доступ до ІТ-інфраструктури партнерів телекомунікаційних операторів та скриньок їхніх співробітників. Це дозволяло їм нелегально клонувати та перехоплювати номери телефонів жертв.

Захопивши номери, хакери перехоплювали SMS та коди автентифікації, отримуючи доступ до акаунтів на криптобіржах. Сума викрадених та відмитих через розподілені фінансові мережі коштів перевищує десятки мільйонів злотих. Затриманим висунуто звинувачення в участі в організованій злочинній групі, зламі ІТ-систем та легалізації доходів, що передбачає до 25 років ув’язнення. За даними аналітика ZachXBT, одним із затриманих є відомий у мережі хакер Войтек Куліш із псевдонімом Merry.